Thursday, February 21, 2013

The Istanbul Portfolio - Opera Gallery


Dünyaca ünlü Opera Gallery'nin Dubai'deki mekanında gerçekleşecek "The Istanbul Portfolio" sergisinde, art ON galerisi sanatçılarının eserleri sanatseverlerle buluşacak

İstanbul Akaretler'deki artON İstanbul sanat galerisi, dünyaca ünlü Opera Gallery'nin Dubai'deki mekanında “The Istanbul Portfolio” adlı bir sergiye imza atıyor. 20 Şubat - 14 Mart tarihlerinde izlenebilecek olan sergide galeri sanatçılarından Hayal İncedoğan, Olcay Kuş, Ali Alışır, Sencer Vardarman ve Kemal Seyhan'ın çalışmaları yer alıyor. 

Bugüne kadar ağırlıklı olarak tuval resmi olmak üzere, fotoğraf, enstalasyon ve yeni medya gibi farklı alanlarda çalışmalar gerçekleştiren Hayal İncedoğan, "The Istanbul Portfolio" adlı sergiye karışık teknikte hazırladığı işleriyle katılıyor. Sokak sanatının Türkiye’deki genç temsilcilerinden Olcay Kuş, bu yeni sergide de sprey boya, yazı afiş, gazete kağıdı, stencillar kullanarak boyadığı tuvalleri duvara dönüştürüyor. Ali Alışır ve Sencer Vardarman ise Türk çağdaş sanatının fotoğraf alanındaki iki genç temsilcisi; her ikisi de dijital bir dille fotoğrafı kurguluyor. Sergide Ali Alışır'ın elektrik devreleri ile bir araya getirdiği kent imgelerinden oluşturduğu "Sanal Mekanlar" adlı serisi görülebilecek. 

Sencer Vardarman ise endüstri, tarih ve şehir kültürü üzerine bilgileri analiz eden bir tavra sahip çalışmalarını sunuyor. Soyut sanat deyince kuşağının en önemli temsilcilerinden biri olan Kemal Seyhan’ın da tuvalleri sergide izlenebiliyor.Opera Gallery Dubai, 2008 senesinden beri Salvador Dali, M. F. Husain'in de aralarında bulunduğu modern sanatın önemli isimlerinin yanı sıra Parviz Tanavoli, Reza Derakshani, Koorosh Shishegaran gibi dünya güncel sanat çevrelerinde ilgi gören isimlerin sergilerine ev sahipliği yaptı. Art On İstanbul sanatçılarının sergisinin Dubai'nin ardından dünyadaki diğer Opera Gallery'lerde de izleyiciyle buluşması bekleniyor.

http://www.milliyetsanat.com/haberler/plastik-sanatlar/art-on-sanatcilari-opera-galeride/1520/8#.USXp9miyejz

Saturday, February 16, 2013

The Istanbul Portfolio, Opera Gallery Dubai, 20 Şubat -14 Mart 2013Yeni sergim 20 Şubat - 14 Mart tarihleri arasında Opera Gallery Dubai'de
 http://www.operagallery.com/ang/middle-east/dubai-difc.html


art ON Istanbul ve Opera Gallery’nin bir araya gelerek oluşturduğu işbirliği Türk çağdaş sanatının evrenselleşmesi sürecinde önemli bir adım niteliği taşıyor.
art ON Istanbul tarafından temsil edilen Türk çağdaş sanatının önde gelen isimlerinden Hayal İncedoğan, Olcay Kuş, Ali Alışır, Sencer Vardarman ve Kemal Seyhan 20 Şubat – 14 mart 2013 tarihleri arasında Opera Gallery Dubai’de gerçekleşecek ‘The Istanbul Portfolio’ adlı sergiyle Orta Doğulu sanat izleyicisiyle buluşuyor.
Opera Gallery Dubai DIFC, farklı kıtalarda yer alan sanat galerine sahip ender uluslararası sanat ağlarından birisi olan Opera Gallery Group’un bir üyesidir. Çatısı altındaki 11 galeri ile Opera Gallery Group’un faaliyet gösterdiği yerler: ABD (New York ve Miami), Avrupa (Paris, Monaco, Londra, Cenova), Asya (Singapur, Hong Kong, Seul) ve Orta Doğu (BAE- Dubai). Dünyanın sanat başkentleri kabul edilebilecek kentlerdeki bu galerilerin her biri bulundukları şehrin önemli semtlerinde ve ağırlıklı olarak sanat çevrelerince tercih edilen bölgelerinde yer almaktadır.

Opera Gallery Dubai DIFC Gate Village Building 3
Dubai International Financial Centre PO Box 506737
Dubai, UAET. +971 (0)4 323 0909